medycyna estetyczna

 

adres:
ul. Kutrzeby 16 G/116
61-719 Poznań
Czynne: 10:00 - 20:00
email: 
info@profmedica.pl
telefon/fax:
+48 61 852-66-66
telefon kom.:
+48 661 43-43-43
ProfMedica Badania laboratoryjne Przygotowanie do badań

Przygotowanie do badań

 

Badanie krwi

  • Pacjent powinien pozostawać na czczo, to znaczy powstrzymać się od posiłku przez około 12 godzin przed badaniem, dopuszcza się przyjęcie niewielkich ilości wody,pacjent nie powinien pić alkoholu oraz ograniczyć spożycie używek (np.  kawa) 2 – 3 dni przed badaniem, W przypadku analiz, na które nie mają wpływu takie czynniki jak pora dnia, czas od ostatniego posiłku, faza cyklu miesięcznego itp. materiał biologiczny może być pobierany przez cały dzień.

 

Badanie moczu

  • Mocz na posiew i do badania ogólnego pobierz rano po nocnym spoczynku do pojemnika jałowego. Pojemnik z pobraną próbką moczu należy dostarczyć do punktu pobrań lub laboratorium jak najszybciej. Jeśli nie możesz tego zrobić od razu, umieść naczynie w lodówce i przynieś je do zbadania jak tylko będziesz mógł. W przypadku badania na posiew próbka nie może pozostawać w lodówce dłużej niż 2 godziny.

 

Wymazy z gardła

  • Co najmniej trzy godziny przed pobraniem wymazu z gardła zrezygnuj ze spożywania posiłków lub przyjdź na wizytę na  czczo. Wymaz zostanie wykonany wymazówką z podłożem transportowym, aby zabezpieczyć i przetransportować materiał do  Laboratorium
    • W dniu badania nie stosuj płukanek do ust i innych środków o miejscowym działaniu dezynfekującym. Zrezygnuj również z tabletek do ssania.
    • Przed badaniem umyj zęby samą szczoteczką lub szczoteczką z niewielką ilością łagodnej pasty.