Neurochirurgia i neurotraumatologia

Prof. Włodzimierz Liebert to specjalista z zakresu neurochirurgii i  neurotraumatologii,  Kierownik Oddziału Klinicznego Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego w Poznaniu. Profesor zajmuje się leczeniem chirurgicznym: guzów przysadki ( z dostępu przez nos i  zatokę klinową), tętniaków mózgu, guzów mózgu i rdzenia kręgowego.

Profesor Liebert jest Konsultantem Wojewódzkim do spraw neurochirurgii. Członek Komisji Nauk Medycznych Oddziału Polskiej Akademii Nauk i Rady Naukowej Krajowego Rejestru Guzów Przysadki Mózgowej PTE. Prof. Włodzimierz Liebert odbył staże zawodowe w  Klinikach  Neurochirurgii Erlangen -Nurnberg i Getyndze. 

Dr Bogumiła Stachowska-Tomczak to specjalista w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii. Pracuje na stanowisku starszego asystenta pod kierownictwem prof. dr hab. Stanisława Nowaka w Oddziale Klinicznym Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Szpitalu Klinicznym im. H. Święcickiego w Poznaniu.

W praktyce lekarskiej dr Bogumiła Stachowska-Tomczak zajmuje się leczeniem następujących schorzeń:

  • dystonii ogniskowych: kręczu karku, kurczu powiek, połowiczego kurczu twarzy,
  • schorzeń zwyrodnieniowych kręgosłupa, dyskopatii, stenozy, niestabilności, zmian przeciążeniowych, zespołów bólowych kręgosłupa,
  • schorzeń naczyniowych i nowotworowych mózgu,

Doktor Bogumiła Stachowska-Tomczak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Podstawy Czaszki.

Dr hab. n. med. Anna Maria Barciszewska jest adiunktem w Katedrze i Klinice Neurochirurgii i Neurotraumatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie kieruje Pracownią Obrazowania Śródoperacyjnego.

Dr hab. Anna Maria Barciszewska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie ukończyła również studia doktoranckie.

Dr hab.  Barciszewska codziennej praktyce klinicznej zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym chorób ośrodkowego układu nerwowego m.in. nowotworów, guzów mózgu, wodogłowia, urazów czaszkowo-mózgowych i choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa.

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali w celu umówienia wizyty?

Zostaw nam swoje dane- oddzwonimy!