Urologia

Urolog

to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu moczowego oraz narządów płciowych męskich. Wskazania do wizyty u urologa mogą obejmować problemy związane z pęcherzem, nerkami, prostatą, a także schorzenia dotyczące układu moczowego.

Wskazania do wizyty u urologa:

    • Problemy z oddawaniem moczu: Trudności, ból, pieczenie podczas oddawania moczu.
    • Bóle w okolicach nerek: Nieprzyjemne dolegliwości związane z bólami w okolicy nerek.
    • Problemy z prostatą: Objawy związane z przerostem prostaty, problemy z erekcją.
    • Kamica moczowa: Tworzenie się kamieni w drogach moczowych.
    • Badania profilaktyczne: Regularne badania urologiczne, zwłaszcza po 50 roku życia, w celu wykrywania ewentualnych schorzeń prostaty.

urolog Poznań

 

Prof. dr hab. n med. Andrzej Antczak to ceniony urolog z Poznania, będący kierownikiem Oddziału w Klinice Urologii. Jego ekspertyza obejmuje obszary związane z urologią onkologiczną, w tym rakiem prostaty, sztuczną inteligencją w medycynie, kamicą moczową i genetyką.

Jest specjalistą, który aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych, prezentując swoje badania i współprowadząc sesje naukowe. Posiada tytuł profesora oraz habilitację naukową. Jego prace naukowe są publikowane w indeksowanych czasopismach o zasięgu ogólnopolskim i światowym.

Prof. Antczak pełni również funkcję Przewodniczącego Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz jest członkiem korespondentem Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego.

Jeśli poszukujesz doświadczonego urologa w Poznaniu, który specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu moczowego, to zapraszamy do skorzystania z usług Prof. dr hab. n med. Andrzeja Antczaka.

 
 

MOVEMBER

​ To kampania społeczna, mająca na celu przekonać mężczyzn do badań. Listopad jest uznany na całym świecie jako miesiąc solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz  jąder. Movember  czyli tzw. Wąsopad to akcja społeczna została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii i swoim zasięgiem objęła cały świat.

Kampanie, które promują profilaktykę nowotworów kobiecych np. raka piersi objęły cały świat. Niestety profilaktyka nowotworów, na które chorują mężczyźni kuleje. 

Dlaczego?

Rak jąder cechuje się dosyć dobrym rokowaniem, jednak kluczowy jest czas wykrycia oraz szybkie rozpoczęcie terapii. Dlatego ważne jest, aby aby uświadamiać, ponieważ o tych nowotworach mówi się zdecydowanie za mało.

Według statystyk co 3 mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80 roku życia zachoruje na raka prostaty.

Pamiętaj:

  • raz w miesiącu przeprowadzaj samobadanie jąder,
  • zgłaszać się na regularne badania u urologa,
  • prowadź zdrowy tryb życia (zbilansowana dieta, brak nałogów, aktywność fizyczna).

Jeśli tylko pojawią się niepokojące objawy- zgłoś się do urologa. Szybkie działanie to podstawa sukcesu

 

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali w celu umówienia wizyty?

Zostaw nam swoje dane- oddzwonimy!