Urologia

Prof. dr hab. n med. Andrzej Antczak jest specjalistą urologiem -kierownikiem Oddziału w Klinice Urologii, autorem i współautorem prac naukowych publikowanych w indeksowanych czasopismach o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych jako autor prezentowanych prac, współprowadzący i moderator sesji naukowych.

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Antczak to urolog, który prowadzi własne badania na tematy związane z sztuczną inteligencją, urologią onkologiczną (m.in. rak prostaty), kamicą moczową i  genetyką.

Jest Przewodniczącym Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Urologicznego i członkiem korespondentem Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego.

 
 
UROLOG

MOVEMBER

​ To kampania społeczna, mająca na celu przekonać mężczyzn do badań. Listopad jest uznany na całym świecie jako miesiąc solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz  jąder. Movember  czyli tzw. Wąsopad to akcja społeczna została zapoczątkowana w 1999 roku w Australii i swoim zasięgiem objęła cały świat.

Kampanie, które promują profilaktykę nowotworów kobiecych np. raka piersi objęły cały świat. Niestety profilaktyka nowotworów, na które chorują mężczyźni kuleje. 

Dlaczego?

Rak jąder cechuje się dosyć dobrym rokowaniem, jednak kluczowy jest czas wykrycia oraz szybkie rozpoczęcie terapii. Dlatego ważne jest, aby aby uświadamiać, ponieważ o tych nowotworach mówi się zdecydowanie za mało.

Według statystyk co 3 mężczyzna w wieku od 50 do 80 lat oraz 80% mężczyzn po 80 roku życia zachoruje na raka prostaty.

Pamiętaj:

  • raz w miesiącu przeprowadzaj samobadanie jąder,
  • zgłaszać się na regularne badania u urologa,
  • prowadź zdrowy tryb życia (zbilansowana dieta, brak nałogów, aktywność fizyczna).

Jeśli tylko pojawią się niepokojące objawy- zgłoś się do urologa. Szybkie działanie to podstawa sukcesu

 

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali w celu umówienia wizyty?

Zostaw nam swoje dane- oddzwonimy!