Psychiatria i psychologia kliniczna

Lekarz specjalista psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego. Przez całe życie zawodowe związana    z Kliniką Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie pracuje na stanowisku adiunkta. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących etiopatogenezy i farmakoterapii zaburzeń psychicznych, ze szczególnym uwzględnieniem choroby afektywnej dwubiegunowej. Wieloletni konsultant z zakresu psychiatrii Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu przy ulicy Przybyszewskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zainteresowania oraz wieloletnie doświadczenie naukowe i kliniczne dr hab. n. med. Agnieszki Permoda-Osip koncentrują się głównie na nowoczesnej farmakoterapii chorób afektywnych. Jako lekarz psychiatra zajmuje się również leczeniem chorych cierpiących na: zaburzenia lękowe (nerwica), organiczne zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia pamięci (otępienia).

 

19756221_1754086094605493_430759712_n

Absolwentka psychologii (specjalność: psychologia kliniczna) i filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicz w Poznanii. 

Ukończyła Psychodynamiczne studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, obecnie jest w trakcie szkolenia w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoterapii (szkoły rekomendowane przezPolskie Towarzystwo Psychologiczne). Doświadczenie zdobywała na stażach w Wielkopolskim Centrum Zdrowia PSychicznego oraz Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia. Obecnie pracuje w Ośrodku Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej.

Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w nurcie psychodynamicznym, a swoją pracę poddaj regularnej superwizji, bierze udział w licznych szkoleniach i konferencjach.