Endokrynologia

Specjalista endokrynolog, jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu; przez ostatnie 17 lat związana z  Katedrą Farmakologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie pracowała na stanowisku adiunkta.

W 2001 roku uzyskała tytuł lekarza chorób wewnętrznych. W 2005 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych na podstawie pracy dotyczącej leczenia i powikłań u pacjentów z cukrzycą i chorobą niedokrwienną serca. W 2006 roku została specjalistą chorób wewnętrznych

Choroby endokrynologiczne były w centrum jej zainteresowań właściwie od początku kariery zawodowej i naukowej. Od 1999 roku w ramach stażu specjalizacyjnego pracowała w Klinice Diabetologii w Poznaniu. Z czasem, oprócz cukrzycy, zajęła się również innymi schorzeniami endokrynologicznymi, realizując staże w Klinice Endokrynologii w Poznaniu, a także pracując w Poradniach Endokrynologicznych. Odbyła również praktyki w Szpitalu Friderikenstift w Hannoverze.

Aktualnie, w ramach swojej codziennej praktyki, zajmuje się diagnostyką (w tym USG tarczycy) i leczeniem schorzeń endokrynologicznych, między innymi:

  • chorób tarczycy – niedoczynności, nadczynności, zapaleń tarczycy (w tym choroby Hashimoto), wola guzkowego;
  • chorób nadnerczy;
  • zaburzeń funkcji przysadki ;
  • nadmiernego owłosienia u kobiet (hirsutyzmu);
  • otyłości o podłożu endokrynologicznym ;
  • ginekomastii;
  • zaburzeń funkcji jajników/jąder (we współpracy z ginekologiem/andrologiem);
  • schorzeń endokrynologicznych u kobiet ciężarnych (gównie chorób tarczycy);

 

Swoją wiedzę na ten temat uaktualnia biorąc udział w licznych konferencjach i kursach doskonalących.

  Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Posiada specjalizacje z endokrynologii oraz hipertensjologii i chorób wewnętrznych. W 2004 uzyskała stopień doktora nauk medycznych. W latach 2006-2021 pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych oraz rozdziałów w podręcznikach z zakresu osteoporozy oraz otyłości. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.


   Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób gruczołów wydzielania wewnętrznego (przysadki, tarczycy, przytarczyc, nadnerczy) oraz zaburzeń metabolicznych (stan przedcukrzycowy, insulinooporność, otyłość, zaburzenia lipidowe) u osób dorosłych, w tym u kobiet w ciąży.


   Szczególne zainteresowania Pani Doktor obejmują diagnostykę i leczenie osteoporozy. Posiada certyfikaty Międzynarodowego Towarzystwa Densytometrii Klinicznej (ISCD) oraz International Osteoporosis Foundation.
Ustawicznie poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności, biorąc udział w konferencjach, warsztatach i kursach w kraju i za granicą.

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali w celu umówienia wizyty?

Zostaw nam swoje dane- oddzwonimy!