Ortopedia i traumatologia, chirurgia ręki

Ukończył Wydział Lekarski I Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu w 1994 roku. Od początku swojej kariery zawodowej związany z Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalem Klinicznym im. W. Degi w Poznaniu. W 1997r. uzyskał I, w 2001r. II stopień specjalizacji w ortopedii i traumatologii, w 2006r. tytuł doktora nauk medycznych. Obecnie starszy asystent Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Szczególne zainteresowania: 
– schorzenia i urazy kończyny górnej (uszkodzenia nerwów, ścięgien);
– wady wrodzone kończyn górnych; artroskopia barku, łokcia, nadgarstka; 
– endoprotezoplastyka barku, stawu łokciowego, nadgarstka (wykonał pierwszą w Polsce endoprotezoplastykę nadgarstka) i stawów ręki.

Przynależność do towarzystw: 
– Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne;
– Sekcja Chirurgii Ręki PTOiTr (od 2009r. w Zarządzie Sekcji);
– Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki (w latach 2001-2009 w Zarządzie Towarzystwa);
– Federation of European Societies for Surgery of the Hand.

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Związany był z Kliniką Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, gdzie uzyskał II stopień specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii oraz obronił pracę doktorską „Wartość rekonstrukcyjnego leczenia operacyjnego następstw ropnego krwiopochodnego zapalenia stawu biodrowego u dzieci”.

Odbył liczne staże specjalizacyjne i kursy szkoleniowe za granicą (m.in. staż dotyczący ultrasonografii dziecięcego stawu biodrowego u prof. Reinharda Graffa w Austrii, staż w zakresie ortopedii dziecięcej u prof. Parscha w Stuttgarcie, kurs w zakresie chirurgii kręgosłupa u dr Steiba w Strasburgu).

Autor i współautor prac naukowych opublikowanych w specjalistycznych czasopismach polskich oraz zagranicznych oraz referatów prezentowanych na kongresach ortopedycznych. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego.

Obecnie doktor Nasr Sewehli w swojej praktyce specjalizuje się w szczególności problemami ortopedii dziecięcej (wady postawy, boczne skrzywienie kręgosłupa, zniekształcenia w obrębie kończyn dolnych). W największym stopniu zajmuje się ultrasonografią stawu biodrowego u noworodków.

Andrzej Pyda

   Dr Andrzej Pyda to specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Posiada ogromne doświadczenie w leczeniu z zastosowaniem zaawansowanych technik artroskopowych w zakresie stawu biodrowego, kolanowego i skokowego. Wykonuje kilkaset operacji rocznie (m.in. rekonstrukcja więzadeł, naprawa i przeszczepy łąkotek, osteotomie korekcyjne, leczenie uszkodzeń chrząstki stawowej, operacje w obrębie ścięgna Achillesa). 15 letnie doświadczenie jako lekarz klubowy KKS Lech Poznań.

  Dr Andrzej Pyda jest licencjonowanym lekarzem PZPN. Jest członkiem zespołu naukowo-badawczego, jako prelegent/instruktor prowadzi kursy dla specjalistów z Polski i zagranicy z zakresu zaawansowanych technik artroskopowych. Doświadczenie zawodowe poszerza przez udział w wielu międzynarodowych szkoleniach i konferencjach dotyczących leczenia ortopedycznego oraz traumatologii sportowej.

Robert Spławski ortopeda

Dr n. med. Robert Spławski jest absolwentem Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dr Spławski posiada tytuł doktora nauk medycznych.

Specjalizuje się w leczeniu chorób kończyn górnych poczynając od wad wrodzonych a kończąc na zabiegach mikrochirurgicznych.


PRZYNALEŻNOŚĆ DO TOWARZYSTW

  • Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki
  • Sekcja Chirurgii Ręki Polskiego Towarzystwa Ortopedyczno-Traumatologicznego – Przewodniczący Sekcji w latach 2009-2013
  • Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
  • Federation of European Societies for Surgery of the Hand
  • European Wrist Arthroscopy Society
  • American Academy of Orthopaedic Surgeons

Chcesz żebyśmy się z Tobą skontaktowali w celu umówienia wizyty?

Zostaw nam swoje dane- oddzwonimy!